Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Nine tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Nine

Nine Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Bütün renkleri içerisinde barındıran, temizliği ve saflığın sembolü olan beyaz renk, asaleti, istikrarı, masumiyeti ve devamlılığı temsil eder. Evet, beyaz rengin anlamı bu şekilde. Şahsen beyaz benim favori renklerimden bir tanesi. Daha düne kadar beyaz spor ayakkabı haricinde ayakkabı giymezdim. Şimdi koşuya başladığım için bu rengi uygun görmedim. Beyaz spor ayakkabının temizliği bana göre oldukça zor. Temizliğinin zor olması bir yana onu giymek, düzgün kullanabilmek ve “krem spor ayakkabı”ya dönüşmesini engellemek bir hayli zor.

Beyaz spor ayakkabıları her gün ama her gün ıslak mendille veya ona benzer bir bez ile silmelisiniz. Evden çıkarken ve eve girerken silin. Bunu aksatırsanız bir kaç hafta sonra o beyaz rengin yerinde yeller eser.

Beyaz Spor Ayakkabıyı Temizlemek İçin Malzemeler

• Diş macunu
    • Diş fırçası
    • Ilık su
    • Duş lifi (mümkünse el yapımı örme olanlar)
    • Leğen
    • Şampuan
    • Yumuşak fırça (ayakkabının tabanı için)
    Ayakkabıların varsa bağcıklarını söküp soğuk suyla ıslatıp yıkıyoruz. Buradaki amacımız üzerindeki tozları ve varsa çamurları akıtmak. Ayakkabıları yıkadıktan sonra yumuşak fırça ile ayakkabının tabanını fırçalayın. Bu sayede tabandaki kirler, çamurlar gidecektir. Tekrardan yıkayıp leğenin içine alın. Ayakkabıları örtecek kadar ılık su doldurup şampuan ekleyin. Duş lifi ile iyice yıkayın. Diş macunu ve diş fırçasını beyaz yerleri fırçalamakta kullanacağız. Daha doğrusu lifle yıkandığı halde kirli kalan yerleri temizlemek için kullanıyoruz.

Diş fırçasına biraz macun alıp kirli yerleri fırçalayın. Eğer ki çok çok zorlu bir leke değilse tüm lekeler çıkar. Tüm bu işlemlerin sonrasında leğenin içindeki köpüklü suyu dökün ve ayakkabıları durulayın. Tekrardan leğene ılık su doldurup şampuan dökün. Ayakkabıları içine yerleştirin ve şampuanı köpürtün. Bu şekilde yarım saat beklesinler. Bu süre zarfının sonunda ayakkabıları çıkartıp tamamen yıkamaya alabilirsiniz. Soğuk suyla iyice durulayın. Tüm işlemler bu kadar.

Bunları Asla Yapmayın !

• Çamaşır suyu kullanmayın. Ayakkabının sararmasına sebep olacaktır.
    • Makine deterjanı kullanmayın.
    • Çok sıcak su altında yıkamayın.
    Kaynak:ipuçlarım

2. Sarısaçlım

Sarısaçlım Saygın Üye www.pembeoje.com

bilgi için teşekkür ederim.

3. Türkuvaz

Türkuvaz Yeni Üye www.pembeoje.com

• Çamaşır suyu kullanmayın. Ayakkabının sararmasına sebep olacaktır.
    • Makine deterjanı kullanmayın.
    • Çok sıcak su altında yıkamayın.
    bencede bunları sakın yapmayın ben yaptım sonra ayakkabımı çöpe attım.

4. recaikoz

recaikoz Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Bim vs. Gibi marketlere gidin. Aspirin marka yada başka markalar da var artık. Koltuk kumaş gibi şeyleri temizleyen spreyler var alın 3-5 lira gibi birşey sıkın ve bez ile silin Pırıl Pırıl olacaktır.

--------------------------------------
    Diyorlar ki ; sen delisin..! Hiç bu kadar sevilir mi..? JETTALK

5. Begüm

Begüm Yeni Üye www.pembeoje.com

Bazı erkekler bayanlardan daha mı becerikli oluyor ne:D

6. Yaprak

Yaprak Yeni Üye www.pembeoje.com

ne kadar bilgilisiniz temizlik konusunda aspirin marka bir temizlik maddesi olduğunu çoğu erkek bilmez.

recaikoz bunu beğendi.
  7. Nefise

Nefise Yeni Üye www.pembeoje.com

Özellikle yazın bu konuyu görmem çok iyi oldu teşekkürler.

8. Fulya!!

Fulya!! Yeni Üye www.pembeoje.com

Aynen

9. beni benimlebirak

beni benimlebirak Yeni Üye www.pembeoje.com

Teşekkürler faydalı oldu.

10. Atiye

Atiye Yeni Üye www.pembeoje.com

Genelde yazın çok kullanırım beyaz spor ayakkabı paylaşım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş