Boşanmış kadın!

Konusu 'Kadın'a Dair' forumundadır ve BynEsma tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. BynEsma

BynEsma Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

ben boşanmış annelerin veya çevresinde şahit olanların yazmasını istiyorum.
    bütün erkekler boşandım bekarım havasınamı girerler.
    evi taşıma gençlikte yaptıkları butun herşeye geri dönmeleri.
    çocuklara düşkünlük yapıp yanına alan anneye nispet yapmalar ellerine ne geçer? bazen diyorumki ufacık bebeklerle bizi evden kovan adamlara bize bunları yapanlara cok yüz vermişiz çocukları yanımıza alıyoruz ömür boyu onlar bekar havasında yaşayıp duruyorlar. kendileri bekar hayatı devam , kadınların evlenemeyecegını dusunurler, nasılsa hayatınıda kısıtladım düşüncelerinden neden niye vazgeçmezler baba olarak neden görevlerini yerine getirmezler.
    5 milyar maaş alırlar maaşları asgari ucretten gözükür nafaka olarak 200 300 lira verirler...çok acı gerçekten yazık

2. Dinara

Dinara Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

Her bayan bir meslek sahibi olması gerekmekterdir. Kuaför,terzi ya da herhangi bir meslek. Bunu bana diyen 80 yaşındaki emekli polis dedemdir. Evlilik kolay bişey değil, eğer boşanırsan, kendine bakabilmen lazım derdi. Ne yazık ki bir çok bayan bir meslek sahibi değil. Şimdi düşünün, oldu da eşinizden ayrıldınız ya da kaybettiniz (Allah korusun) ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışabilir misiniz?

Life bunu beğendi.
  3. Hadise

Hadise Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Kendine güvenen her kadının elinde diplomalı mesleği yoksada diplomasız illaki vardır kadın üretendir her zaman.

4. Dinara

Dinara Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

Tabi ki de kadın üretendir. Ama benim etrafımdaki bir çok bayanın mesleği yok ondan yazmıştım ben zaten. Ya da diplpması var ama hiç iş tecrübesi yok. Okumuş ama şuan ev hanımı. Çalışmayacam bana kocam baksın diyen bayanlar. Bayanlar çalışın mslek sahibi olun ve iş tecrübesi kazanın.

Life bunu beğendi.
  5. Ceren

Ceren Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Katiliyorum sana artik kadinlarin kabuklarini kirip hayatta bizde variz demesi gerekiyor

6. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

eskiye göre yine iyi durumdayız bayanlar çalışan kadın sayısı azınsanmayacak kadar iyi durumda genel bakarsak.

7. Ceylan

Ceylan Yeni Üye www.pembeoje.com

Siz hayata ne kadar karamsar bakarsanız hayatta size o kadar karamsar davranır kabuğunuza çekilmek yerine bu hayatta bende varım demeyi denemelisiniz.

8. Gönül erdinç

Gönül erdinç Yeni Üye www.pembeoje.com

Aynen haklısın artık kızlarımız okuyor bayanlarımız çalışıyor.

Sayfayı Paylaş