Kabızlığa çözüm buldum

Konusu 'Diyet Soru & Cevap' forumundadır ve AngrygirL tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. AngrygirL

AngrygirL Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

kızlar ben kendimi bildim bileli kabızım. lipton kirazsaplı form çayı ile ben ve arkadaşlarım başarıya harika bir sonuçla ulaştık,akşam içince sabaha etkisini gösteriyor , sabahki yaşanılan mutluluk paha biçilemezz :))) hepinize tavsiye ederim.hergün zararlı olabilir bağırsak tembelliğine yol açabilir, tam bilmiyorum araştırmak lazım ama haftada 2,3 kez kullanmanın zararlı olmayacağını düşünüyorum. form çayları tüketen arkadaşlarım yorumlarınızı paylaşır mısınız? artık siyah çayı azaltmak istiyorum.tadı güzel olan hazır çaylar neler yada form çaylarından memnun musunuz?

Evet kızlar hemen deneyin.

2. cimcimem

cimcimem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Dogada form çayları ve yeşil çayda çok iyi bu konuda tavsiye ederim.

3. anyuta

anyuta Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

ya ben paket çaylarını içmemeye çalışıyorum,çünk renklendirici,koku verici maddeleri katıyorlar.Eğer kiraz saplarından faydasını gördüyseniz,onları bitkicilerden alıp ve ev şartlarında hazırlama ve içmek daha dafaydalıdır.

4. Dinara

Dinara Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

Sana tamamiyle katılıyorum. Ben de hazır poşet çay kullanmamayı tercih ederim. Doğal çay daha faydalıdır. Kayın validem her seferinde kurumuş doğal çayları getirir. Siyah çayın yerine bazen onları kullanırım.

5. anyuta

anyuta Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

benim de dolapta rezene,adaçayı,kekik, ıhlamur,eknezya otları var,ara sıra hepsini azar azardan karıştırıp demliyorum. Organiktir!!!!

6. Sarısaçlım

Sarısaçlım Saygın Üye www.pembeoje.com

Ayyy kabız olmktan nefret ediyorum.

7. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Düzenli yenirse kayısı vaya kayısı kurusuda fayda eder.

8. cimcimem

cimcimem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Kabızlık rahatsızlığı olanlar katı değilde daha çok sıvı ve sulu gıdalar tüketmeli.

9. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Kayısı ve incirde iyi geliyor haberiniz olsun.

10. Ellacim

Ellacim Yeni Üye www.pembeoje.com

Aslında her gün aç karına 1 bardak kaynatılmış su, 1 yem. kaşık zeytin yağı içilse çok faydası var. çaylarda güzel bir şey ama her gün her gün olmaz. Mesela rezene çayı gaz sorununu çözer ama çok miktarda içince aksine kabızlığı yol açar, o yüzden kabızlık hastalıktır,bunun çaresini bulmak lazım. yani bu problemi sürekli yaşayanlar için diyorum. İyi bir Uzmana başvurulması ve tedavi görülmesi lazım. Çünkü bu hastalık vucudumuzun en önemli sistemlerinden biri olan bağışık ve sindirim sistemi olması nedeni ile daha ilerideki dönemde daha çok sıkıntı yarata bilir.

Sayfayı Paylaş