Ameliyat için uygun özelliklere sahip misiniz?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Alara tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

"Burnum niye bu kadar büyük", "Fotoğrafta burnum düşük çıkmış, bir daha yandan fotoğraf çektirmiyeceğim" veya "Sırf burnumun kemeri yüzünden istediğim güneş gözlüğünü alamıyorum"... Burnunun şeklinden memnun olmayan ve bununla birlikte nefes alıp verme problemi olan hastalar estetik operasyona başvuruyor.

İSTANBUL - Türkiye'de cinsiyetten bağımsız en çok yapılan ameliyat burun ameliyatıdır. Aslında pek çok estetik ameliyat hem estetik hem fonksiyonel açıdan gerçekleştirilir. Örneğin; çok iri bir memenin küçültülmesi estetik açıdan arzu edilmekle birlikte fonksiyonel olarak da boyun, sırt ağrıları ve hijyenik zorlukları nedeniyle tıbbi gereklilikleri beraberinde taşır. Aynı şekilde burun ameliyatlarında da gerek estetik açıdan güzel bir yapı elde edilmeye çalışılırken, fonksiyonel olarak da rahat nefes alabilen bir organ hedeflenilir.

BURUN ESTETİĞİ İÇİN UYGUN BİR ADAYDA AŞAĞIDAKİ ÖZELLİKLERDEN EN AZ BİR TANESİ BULUNMALI

-Burun yüze göre geniş veya uzundur.
    -Burun kemiği kırık ya da eğridir.
    -Kaza veya darbe gibi bir nedenden dolayı burnun şekli değişmiştir.
    -Burnun iki tarafında gözle görülür bir asimetri bulunmaktadır.
    -Yan profilden bakıldığında burun ucu düşüktür.
    -Burun delikleri burnun genel şekline uygun değildir.
    -Burun ile dudak arasındaki açı çok dar veya çok geniştir.

-Burun sırtında kemer yapısı mevcuttur.

Duygu bunu beğendi.
  2. Duygu

Duygu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Estetik operasyon geçirmek hiç kolay değil burnumda küçük bir sorun vardı bu yüzden küçük bir burun estetiği geçirdim ama canım o kadar yandıki bir daha asla tövbe ettim kendimi olduğum gibi kabul etmenin yerinde bir düşünce olduğunu anladım. estetik operasyon düşünen bayanlar iyi düşünmenizi tavsiye ederim gerçekten insanın ameliyat sonrası canı çok yanıyor.

Sayfayı Paylaş