Göğüs Küçültme

Konusu 'Göğüs Estetiği' forumundadır ve Ceylanım tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Ceylanım

Ceylanım Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Büyük göğüslerin neden olduğu sırt ve boyunda kas gerilmeleri, baş ağrısı, omuz ağrısı, pozisyonel değişiklikler, göğüs ağrısı, kişisel hijyen problemleri gibi sebeplerden dolayı göğüs küçültme operasyonları yapılabilir.

Bazı kişilerde göğüs büyüklüğü şişmanlıktan kaynaklanabileceğinden kilo verimi fayda sağlayabilir. Bu kilo kaybı meme büyüklüğü üzerinde çok etkili olmasa da yapılacak olan cerrahi operasyonu kolaylaştırır ve ameliyat sırasında oluşabilecek sıkıntıları azaltır. Göğüs küçültme ameliyatı sonucunda meme hem küçülür hem de dikleşir.

Operasyonu yapacak olan doktor; alınacak meme dokusu, memelerin sarkıklığı ve diğer durumları da değerlendirerek hastaya yapılacak işleme karar verir. Uygun kısımlardan meme dokusu ve deri fazlalıkları çıkarılır.

Meme dikleştirilir ve yeni göğüs uçları olması gereken yere çıkarılır. Kişinin boyuna göre köprücük kemiği orta noktası ile göğüs ucu mesafesi 19-21 cm bir aralığa cerrah tarafından yerleştirilir.
    ;
    Kullanılan tekniğe göre, ameliyat sonrası meme altında T,L veya I şeklinde bir iz kalır. Bu izin çok az kalması için gerekli bütün tedbirler alınır. Fakat kişinin renk ve ten dokusuna göre bu izin miktarı değişmektedir.

Derya bunu beğendi.
  2. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Göğüs küçültme deyip geçmeyin hiç kolay bir ameliyet değil anlaşılan.:confused:

3. KraLiÇe

KraLiÇe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Aslında bende düşünüyorum göğüs küçültme ameliyatı ama eşim istemiyor ikna edemedim eşimi ne yapacağım bilmiyorum.

4. Çimen

Çimen Yeni Üye www.pembeoje.com

Biz büyütelim diye uğraşıyoruz bazılarıda küçültmeye çalışıyor :) Küçültmek isteyenler fazlalıkları bana verin :)

5. April

April Yeni Üye www.pembeoje.com

Bende ilerde sarkma olur diye korkuyorum aslında, çok büyük göğüslere sahip değilim ama yine de yaşıtlarıma göre biraz büyük sanırım

6. Veda

Veda Yeni Üye www.pembeoje.com

Buyuk goguslerin sirt agrisi yaptigi bir gercek kendimden biliyorum bırde fiziksel goruntu cok moralim bozuk

Sayfayı Paylaş