Insan olan okumalı (kendi yazımdır)

Konusu 'Hayatın içinden' forumundadır ve ojelikız tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. ojelikız

ojelikız Yeni Üye www.pembeoje.com

Merhaba

Sitedeki ilk yazımdır.Tamamen Düşüncelerim Görüşlerim Kendime Aittir. Umarım Okuyanlara Birşeyler Katar. .Yazma Sebebimse Sadece Biraz Düşünemelerini İstemem. Akşam Üzeri Facebooktan Bir Arkadaşımla Sohbet Etme Fırsatı Buldum.Güzel Bir Sohbetti.Kendisiyle Online Bir Oyun Üzerinden Tanıştım.Yapı Olarak Sıkılgan Bir Yapım Var Dışarda Pek Bir İşim Yoksa Genelde Evde Bilgisayar Üzerinde Çalışırım.Oyunlara Bakarım Gündemi Takip Ederim Bazen Kaptırırım Ama Hastalık Halinede Gelmedi Hiç Bir Zaman.Sohbetimizde Ona Biraz Tavsiyelerde Bulundum Kendi Kendini Kandırdı Ama Eminim İçerlerde Bir Yerlerde İçine İşlemişimdir.Abim Bilgisayar Mühendisi Olduğu İçin Bilişim Bütün Kolları Hakkında Az Çok Bilgim Var Yani Her Dala Şöyle Bir Uğrayıp Bakıp Çıkmışımdır. Son 2-3 Senedir Gözlemlediğim ve Gerçekten Artık Üzüldüğüm sadece bir kişinin bile okuyacağını bilsemde bi kişi bi kişidir ve bilirimki o bi kişi bir insandır ve o insan benim bu yazımı seve seve sevdikleriyle paylaşacaktır.Aslında görüşlerimi paylaşacak olsam sanıyorum bir kitabı rahat rahat çıkartırım.Ama öyle bir haldeyizki kitap çıkartsam ne fayda herşeyin bilgisayara entegre edilmiş versiyonu var nede olsa. Hem okadar oyunlar internet ortamında tanışmalar sohbetler varken kim ne diye okusunki benim kitabımı parasından değil tabikide okunmayacağını bildiğimden.Madem İnternet Var Bizde İnternetten yazalım bakalım.Şanslı olduğumu düşünüyorum aslında Hemde Çok Şanslı ... Şimdiki Zamanlara Baktığımda..Şimdi çocuklara yetişme şekillerine yaşam tarzlarına bakınca her zaman kendime bunu söylemeye devam edeceğim.Şimdiki nesil mi eminim herkesin bir fikri vardır.Tembel fastfood Vurdulu Kırdılı Çizgifilmler Tasolar ve Bizi Dizi Furyasıdır Gidiyor :) Şimdi Yediğim Domatesin Tadı Bile Kötü..Çocukluğuma Dair Özlediğim Birşey Var Domatesin O Muhteşem Kokusu.. Ne Güzel Mahallemizde Meybuzlar Yerdik Biz.Evet Annelerimiz Yemeyin O Sağlıksız Soğuk Buz Yenirmi Hiç Evladım..Sözleri..Ama Mutluyduk Biz O Meybuzlarla Pamuk Şekerleriyle Ve Seyyar Dönme Dolaplarımızla..Sıraya Geçerdik.. Eskiden Akrabalar Kuzenler Yiğenler Toplaşır Bayram Kutlarken Parklarda Oynarken Şimdi Birbirimize Facebook Üzerinden Mesajlar Atar Olduk.. Arkabalarımızı Messenger'den Görür Olduk.Tabiki Kullanmayın Demiyorum Ama Kullanında Gitti Gelmezleri Düşünün Birde Derim..Özellikle online oyunlara ve oyun içerisindeki yeni nesilin gittiği yolun yol olmadığı ve yozlaştırıldıklarının farkında olmalarını istiyorum özelliklede genç kızlarımızın daha çok küçük yaşlarda çok şeyi bilmelerinin %90 sebebinin evinizin bir köşesine koyduğunuz o makinanın olduğunun farkındamısınız ? Bugun izin verdiğiniz o bilgisayar oyun internet özgürlüğünün aman nolcak canım benim kızım yapmaz dediğiniz şeylerin yada ayşenin kızının bilgisayarı var benim kızımında olsun hem benim kızım-oğlum neyi eksik mantığı yüzünden hem bu ülkeye hem size hem çocuğunuza belkide çocuğunuzunda çocuğuna zarar verdiğinin farkındamısınız lafta tabiki farkındasınız.Çocuğunuzun Birşeyi Eksik Değil Aksine Fazlası Var Herşeyi Olduğu İçin Tembel Herşeyi Olduğu İçin Daha 12 yaşında Obez Kolayına Kaçtığınız İçin Böyle Yetişiyorlar..Bilgisayar Başında Napabilirki Diyorsunuz Öyle Değilmi ..Hem O Zaten Sizin Yanınızda.. Bilgisayar Başında Aşık Olabilir , Hemde Hiç Tanımadığı Birine , Ve O Hiç Tanımadığı Biri Ona Zaten Merak Ettiği Konu Olan Cinsellik Hakkında Bir Sürü Şeyler Anlatabilir , O Biri Birden Ortadan Kaybolabilir ve Çocuklarınız Onlar Yüzünden , Bunalıma Girip AğlayaBilir Üzülebilir , Kaçırılabilir , Kandırılabilir..Herşey Olabilir.Sonrada sizin yanınızda ustalıkla rolde kesebilir çocuğunuz sizlerde gerine gerine büyümüşte küçülmüş dersiniz..İşte O büyümüşte küçülmüşler Böyle Oluyor..İnsan ne yaparsa genç yaşta yapar ve gerçektende söyledikleri gibi ağaç yaşken eğilir..Bugun İzin Vermediğiniz Şeyler İçin Bir Gün Gelecek O Gün Çocuklarınız Size Teşekkür Edecekler...Şunuda Unutmayınki Gürültüsüz Anarşinin Yok Ettiği Ruhlar Bombaların Öldürdüğü Bedenlerden Daha Çoktur..

Sayfayı Paylaş