KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz..

Konusu 'Diyet Yöntemleri' forumundadır ve JeNNa tarafından 5 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. JeNNa

JeNNa Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

arkadaşlar varmısınız hep birlikte Türkiye’yi zayıflatan Profesör ve Ezber bozan Profesör olarak ….Prof. Dr. M.Canan Efendigil Karatay’ın “ KARATAY DİYETİ” ile yiyerek, aç kalmadan depomuzdaki yağları yakarak zayıflayalım ve bir sürü hastalıklarımızdan da kurtulalım

Karatay DİYETİ ile GENÇ KAL UZUN YAŞA...

Bu diyette kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız;
    kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız 24 saat 365 gün her yaşta kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir diyet…
    "Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve elbette kilosunu) düşünen herkesin bu diyeti uygulaması gerekir…

Tavsiyelere uyarak 'sağlıklı ve mutlu bir hayata tekrar merhaba' demek artık çok kolay!

Ben 5 ay önce merhaba dedim ve haşimato hastası olduğum halde 11 kg verdim ve bunu sağlıklı yaşam biçimi olarak devam ettireceğim….Karatay Diyeti sayesinde doğru beslenmenin ne demek olduğunu anladım.

Karatay Diyeti'nin diğer diyetlerden daha rahat uygulanabilir ve farklı olmasının
    temelinde, düşük glisemik indeksli besinlerin tüketilmesinin öneminin öne çıkması yatmaktadır…..

Düşük glisemik indeksli besinler vücudumuzda ne gibi değişikliklere
    neden oluyor?
    • Gün boyunca kan insülini düşük kalır ve dalgalanma göstermediği için
    acıkma hissi olmaz. Uzun süre tokluk hissedilir.
    • Ara öğün olarak göbekte biriken yağımızı ve iç yağ depolarımızı kullanırız.
    • Yağlarımız depolanmaz, daha hızlı yıkılarak giderek azalır, karaciğer ve
    göbek yağımız erir ve göbek çevremiz incelir.
    • Kilolarımızı rahatlıkla verir, tekrar geri almayız ve verdiğimiz kiloda kalırız.
    • Hiçbir şekilde isteksiz, sinirli, sıkıntılı ve umutsuz duygular olmayız.
    . Kendimizi bütün gün dinç ve enerjik hissederiz, halsizlik ve bitkinlik olmaz.
    • Kaslarımız erimez. Su kaybımız olmaz.
    • Karaciğerde biriken yağımız eridiği için, karaciğerimiz sağlığına kavuşarak normal çalışır.
    • Metabolizmamızda yavaşlama olmaz, bilakis hızlanır.
    • Fizik aktivitemize yorulmadan devam edebiliriz.
    • Kan yağlarımız normalleşir; HDL yükselir, depo yağ şekli olan trigliseridler düşer.
    • Bağırsaklarımız düzenli şekilde çalışmaya başlar. Kabızlık varsa giderilir.
    • Şişmanlık ve obezite önlenmiş olur.
    • Obezite sonucu gelişen sağlık sorunları ortaya çıkmaz, çıkmış olanlar da geriler ve düzelir.
    • Tansiyonumuz normalleşir.
    • Kalp hastalıkları, felç, inme, Alzheimer riski azalır.
    • Her türlü kanser riski azalır. Çünkü sürekli şeker ve insülin yüksekliği ve fazla kilolar kanser nedeni olarak kabul edilmektedir.
    • Şeker hastalığı gelişmez. Diabet hastalarında şeker kontrolü daha kolay olur, hatta düzelir.
    • Şeker hastalığına bağlı tehlikeli komplikasyonlar azalarak yok olur.
    • Eklem ağrıları ve artrit gelişmez. Oluşmuş olanlar geriler ve şikâyetler azalır.
    • Fibro kistik meme hastalığı oluşmaz.
    • Polikistik over hastalığı gelişmez.
    • Yaygın fibromiyosit ağrıları geriler ve kaybolur.
    • Düşüncelerimiz berraklaşır. Uykularımız düzene girer, horlama biter.
    • Hepsinden en önemli olanı, vücut bağışıklık sistemi güçlenir.
    • Bakteri, virüs, alerji ve kansere sebep olan etkenlerle hastalanma zorlaşır.
    . Hastalanma durumunda da kısa süre içinde sağlığımızı kazanırız.
    Tüm bunların sonucunda bütün hiperinsülinemik hastalıklar önlenir,

Bunları okuyan arkadaşlarım çoktan Karatay Diyeti ile hem zayıflayıp hem bir sürü hastalıktan kurtulmaya karar verdi bile

ben çok araştırdım ve 5 ay önce başladım, öğrendiklerimle çevremdekilere çok faydam dokundu şimdide elimden geldiğince sizlere faydalı olmaya çalışacağım.....takıldığınız her konuda bana soru sorabilirsiniz...

2. Merve sert

Merve sert Yeni Üye www.pembeoje.com

Beğendim ve çok sağlıklı buldum karatay diyetini mutlaka deneyeceğim.

3. Işın

Işın Yeni Üye www.pembeoje.com

Zayıflarken sağlıklı kalmak çok güzel benim kız zayıflayım başka bir şey istemem der bende hep korkarım aç kalmaktan hasta olacak diye yaşına bakmaz diyet yapar sürekli.

Sayfayı Paylaş