mide balonu ile zayiflama hakkında doğru bilgiler

Konusu 'Diyet Yöntemleri' forumundadır ve Delikızım tarafından 5 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Delikızım

Delikızım Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Arkadaşlar merhaba, internetde mide balonu hakkinda bircok yalan ve bircok korkunc olaylar anlatilmakta buraya sizlere doğru düzgün bir şekilde açıklamada bulunmak için yazmaya başlayacağım (deneyimli olarak) mide balonu taktirmak istiyordum ve internet ortaminda okadar kötü anlatılmış ki korktum ama birgün cesaretimi topladım ve doktorla görüştüm randevumu aldım. Ilk randevumda midemi ultrasonla kontrol etti boy ve kilo değerlendirme leri yapıldı. Ardindan bana aciklamalarda bulundu mide balonu takildiktan sonra ve cikartildiktan sonra hakkında herşeyden bahsetti. Fakat en avantajlı tarafı ise ameliyat bile değil aslında kesmiyorlar hiç biyerini ve takildigi esnada anestezi olarak hic bisey hatirlamiyorsun, herneyse gün aldim artik yaptirmak istediğime dair. Kan tahlili verdim daha sonra. Ardindan 1 hafta gecti ve gün artik geldi catti kapimi :))) hastaneye gittim yataga yattim anestezi yaptilar ve uyandigimda herşey olup bitmişti. Uyandigimda tek 1 aci hissetmedim. Sonucta agiz yoluyla oluyor (endoskopi) kesme yok biçme yok sadece birkac saat sonra sancilandim oda agri kesicilerle duruluyor gayet iyi geçti. Doktor en basindan uyarmisti en az 3gun en fazla 1 hafta ya kadar ara sira sancilanirsin ama ilk iki gun fazlasiyla sancilanirsin midende cunku yabanci cisim.oldugundan balon mideyi rahatsız ediyor buda gayet normal. Ve ölecek gibi aci degil olsa ben yapamaz dim çünkü benim canim okadar nazik ki okadar duskunum herkesinki kendine naziktir tabi o ayri ama istee herneyse yani korkulacak Birşey yok gayet güzel zayiflama yöntemi. Bulanti ve sancı sikayeti olur ölme durumu olamaz (allah korusun yinede neyse arkadaslar az kendi yaşadıklarımdan anlatabildiysem ve yardimci olduysam ne mutlu bana

Suanki kg 77.2 5kg verdim henüz daha. 6 ayim daha var rahatlikla bir 20 kg veririm

2. Mutluyum

Mutluyum Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben mide balonu hakkında küçük bir araştırma yaptım ve uzak durmam gerektiğini anladım ama siz memnunsanız size kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş