mirasla ilgili

Konusu 'Avukata Sor' forumundadır ve musti tarafından 27 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. musti

musti Yeni Üye www.pembeoje.com

Selamlar.babam 2 hafta önce vefat etti.annem,ben ve iki kardeşim olmak üzere toplam 4 kanuni mirasçı var.veraset ilamı çıkardım.terekeden hepimiz 1/4 oranında hisse alacağı yazıyor.babamın 2 tane gayrimenkulu var.ve bu 2 gayrimenkulun toplam değeri yaklaşık 155-160 bin tl. gayrimenkullerden biri kirada öbürü ise ikamet ettiğimiz ev.ben ve annem aynı evde yaşamaktayız.diğer 2 kardeşimden biri bize çok yakın biride çok uzak olmak üzere farklı şehirlerde ikamet etmektedir.annem ve kardeşlerim annemle ikamet ettiğimiz evi bana tapulamaya karar verdiler.öbür ev ise o şekilde kirada kalması kararlaştırıldı.yakın şehirdeki kardeşim gelebilir ama uzak şehirdeki kardeşim gelemez.ben hem alıcı hem satıcı olacağım için sanırsam uzak şehirdeki kardeşim vekaleti bana gönderemez diye biliyorum.annemde 65 yaş üstü ,bu durumda uzak şehirde olup gelemeyecek kardeşim vekaleti bize yakın şehirdeki kardeşime gönderebilir sanırsam.bu vekaletin içeriği nasıl olmalı ?sanırsam hem satış hem intikal yetkisimi içerecek ?ve vekalet geldikten sonra işlemler için 4 kanuni mirasçı tamam oluyor.vekaletten sonra şu aşamada yapılması gerenleri ve süreci özetlerseniz sevinirim.bide tapu adıma geçtikten sonra evi kimseye danışmadan dilediğim an satabilirmiyim ?birde vergiler dahil yaklaşık ne kadar bi masrafım olur.not: bana tapulanması kararlaştırılan evin emlak vergi borcu yok ve emlak beğen değeri 50.000 tl. başarılar diler saygılar sunarım.

Sayfayı Paylaş