normal doğum hikayem

Konusu 'Doğum ve Sonrası' forumundadır ve Çilem tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Çilem

Çilem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Ben paylasmayi becerememisim doğum hikayemi;

Bizim bebis beni hiç yormadım diyebilirim. Gebelikte toplamda 11 kilo aldım ve projede çalışmak üzere yaklaşık ilk 7 ayını yurt dışında tek basima gecirdim. Kasım anneleri benim arkadaşlarım oldu hep. Aktif olarak hergün yazamadım belki ama hep okudum, herkesi taniyorum=) sonra projem bitti döndüm ve doğumdan önceki pazartesiye kadar ( doğum perşembe oldu) calismaya devam ettim. Pazartesi günü muayenede doktor Rahmi elle uyardı. O gün uyarıda önce 40- 50 ye çıkan sancım vardı nst de ama bi şikayetim yoktu.sadece karnım top gibi olup gevsiyirdu. O gün doktordan çıkıp ise gitmstim, muayenede canım yanmisti sonrada hafif sancılar başladı ama ben metroyla ise gidecek kadar iyiydim. O akşam tuvalete gittim bi baktım iiç çamaşırım kan olmuş. Bu durum azalarak devam etti. Çarşamba akşamı saat 11 gibi regl kasılmalarım a benzer sancılar başladı. Ama regl nin başındaki hafif sancılar. Ve düzensizdi. Karnım dan giriyordu. Internette okuduğum göre yalancı kasılmalardi. Bu durum düzensiz aralıklarla sabaha kadar devam etti. Hep yatakta yatarak geçirdim geceyi ama sanci dan arada uyandım uyudum. Sabah 7:30 gibi eşim uyandı. O zaman ona sanci geldikçe belime masaj yaptrdim çok iyi geldi. Sancılar kısa sürüyordu bu arada 15 sn falan. Bu durumda yalancı sanci olduğunu destekliyordu. Sonra eşime sen bugün ise gitme dedim, geç git dedim. Yanlız kalmak istemedim. Ama hala aklımda doğum yok heralde 72 saat sürer bu böyle diyorum. 9 gibi Sucuklu yumurta içeren bir kahvaltı hazırladı esim=) bu arada yine düzensiz aralıklarla dayana bilecegim regl sancıları geliyordu ama belden de vurmaya başladı. DoSaat 12 de eşimin toplantısı vardı. Gitmek zorundaydi. Gidip hemen geleyim dedi ben de olmazsa beni annene bırak dedim. Idari edebileceğimi düşündü yanlız o kadar iyi hissediyordum. Sonra kayinvalideme gittik. Orada sohbet ettik meyve yedim. Şancı gelince sallanan sallanan atlattim. Hala düzensizdi. 30 dk sonra eşim geldi, içi rahat etmemiş. Onlar içerde ana oğul kahve içtiler ben buraburaya girip baktım ne var ne yok diye. Sonra tekrar evimize döndük. Eşim yürüyelim biraz sancın a iyi gelir dedi. Bizim eve 7 dk mesafede bi market var. Oraya yürüyerek gittik mandalina istiyordu canım. Onu aldık sanci geldikçe durup antlatmayı bekledim. Artık canım yanıyordu. Ama sanci duzensizdi=) dedim bu iş uzun sürecek cips de alalım film izleyelim evde. Aksama yemekli falan aradık markette al eve yürüdük tekrar. Bizim ev 4. Katta asansörsuz. Merdiveni başına gelince artık ben çıkamıyor galiba dedim. Ama sanci geçince hiç bişey kalmadığı için sanci gittiği gibi tek solukta eve çıktım. Koltuğa uzandım ama artık fenayim=) artik ben bugun dogum yapicam dedim.eşime dedim müzik aç bana hypnobirth mumüzikleri açtı bana Amanin nasıl gaz veriyor o da. Klibini izledim sen yapabilirsin nefes al ver falan diyor veriyor gazi çok iyi geldi=) sonra doktoru arasına bir dayanamıyorum ben. Eşim aradı o da gidin bi ebe kontrol etsin dedi. Şimdi sıra dört kat merdiven inmekte. Sanncı arasında ben vinnn otopark kadar gittim. Eşim arkamdan koştura koştura geldi. Sonra hashastaneye doğru yola çıktık. 5- 6 dk sonra hastanedeydik. Doğum katına çıkmak için asansör bekledik bayagi. Asansörde Öküzler yol vermedikler çok sinirlendim bi yandan da Sancı çekiyorum. Neyse bindik ciktik Ebelerin benim montumdans anlamadi gebe olduğumu sur atımiza bakıyorlar ben konuşmuyorum. Eşim sinirlendi sonunda doğum için geldik işte eve gelsin dedi. Beni hemen çatala aldilar. Bayagi bir kanamam olmuş bu arada. EEbe bi baktı bebek geliyor dedi. Benim doktor yok. Onu aradılar bana sakinleştirici serum verdiler. Orası çok kokötüydü çünkü ıkinmak istiyordum bana nefes alıp verdiriyorlardi.20 dk sonra doktor koşa koşa geldi. Ben 4 defa ikindi ve bizim minik pirtladi. Bu esnada hiç bağırmak. evet canım yandı ama hiç bir faydası yoktu bgirmanin. Nefes alıp vermeye odaklanmam a çalıştım ve eşimin elini morarttim=). Onun doğumda olmasi çok güç verdi bana. Hep yapabilirsin didiye güç verdi. Sonra bizim minigim bana gösterip götürdüler . Hemen arkadaşından eşi ayrıldı. Kuş gibi hafiflemistim zaten sohbet etmeye başladım doktorla. Güzel olsun dikişler dedim=) kesi atilmadi dokümanında zaten doktora sakin kesme sakin kesme diye bagriniyordum=)) kendiliğinden olan kesiyi dikti. Onlar canımı yaktı biraz. Iki mada falan canım yanmisti sadece basınç hissettmistim. Sonra beni odama aldılar bu arada ailelerinin gelmis kapıda bekliyorlardi ağlayan gozlerle=). Odada çok fena titreme geldi. Giydirdiler beni kalın kalın. Hiç açım yoktu hersey bitmişti. Acayip enerjik oldum 30 dk sonra. Veee duyan gelmeye başladı. Hala da devam ediyor. Hiç size yazamadım o yüzden. 2-3 gibi hastaneye gitmiştim. Sonraki gün 12 de çıktık eve. Böyle bir mezara işte. .. Allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah. O kadar masum vd mis kokulu ki. Aşık oldum ona.herseye değer hiç önemli değil doğum şekli. Ama normal doğum için derim ki kafanızı takmayin hareketlerini sınırlamayin. Bir sorununuz yoksa zaten vücut herseyi kendi kendine yapıyor.
    Buradaki herkese çok teşekkür ederim, Yoldaş oldunuz bana.

2. Hadise

Hadise Profesyonel Üye www.pembeoje.com

kadın için en kutsal ve gurur verici bir duygu anne olmak allah herkese nasip etsin.

Sayfayı Paylaş