prematüre bebeğim başını tam dik tutamıyor

Konusu 'Premature Bebekler' forumundadır ve Esra Oduncu tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Esra Oduncu

Esra Oduncu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

bebeğim 31 haftalık doğdu 20 gün kadar küvezde yattı daha sonra eve geçtikten yaklaşık iki hafta sonra hastaneye yüksek ateş şikayetiyle götürdük kan tahlili yaptılar ve hemoglabin 7.1 çıktı anemi dediler ve kan verildi kan verildiği günün akşamına beyin kanaması geçirdi ve arkasına havale ve 4 gün yoğun bakımda yattı ama sürekli emzirmeye girdim yani bidaha bilinç kaybı olmadı.. yoğun bakımda çıktı 20 günde gözlem altında yatacak dediler ve yattı sürekli ilaç verdiler mr çekildi ve aktif bi kanamsı yok ama orada kan pıhtısı duruyo ve vücüt onu emerek o yok olacak dediler ama anormal bi durum olmadı sadece çok uyuşuk ve sürekli bi uyku hali vardı ilaçlardan normal dediler şuan 4 aylık düzeltilmiş ayı 2 oluyo ve tekrar havale geçirmemesi için luminalatten(ağır bi ilaç) isimli bi ilaç kullanıyoruz ama o ilacı verdikten sonra çok uyuşuklaşıyor daha çok uykulu bi hal alıyo hareketleri azalıyo. uyandığında ise başını flan tam dik tutamıyo biraz tutuyo ama sonra bırakıyo ama ilacın etkisi azaldığında yani 8 10 saat geçtiğinde konuşurken beni dinliyor sesler çıkarıyor gülüyor kolları bacakları dahada hareketleniyor ama ben yinede tedirginim herkes bişey sölüyo bu konuda en azından bilgisi olan birinin destegine ihtiyacım var

Sayfayı Paylaş