Sezaryende genel anestezi mi, epidural anestezi mi?

Konusu 'Doğum ve Sonrası' forumundadır ve Derya tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Ülkemizde doğum yapan anne adaylarının çoğunluğu sezaryenle doğum yapmakta bu kimi zaman anne ve bebeğin sağlığı için tercih ediliyor kimi zamanda normal doğumdan korkan bayanların tercihi oluyor aslında bir sağlık problemi olmadığı takdirde en doğrusu ve sağlıklısı doktorlarımızında tavsiyesi her annenin normal doğumu düşünmesi ve normal doğum için kendilerine bir şans vermesinden yana. Tabiki bu konuda son söz doktorunuzun ve sizin seçiminiz.Ülkemizde sezaryen operasyonlarının büyük çoğunluğu, genel anesteziyle yapılmaktadır. Ancak epidural sezaryen de, yetişmiş anestezi uzmanlarının sayısı arttıkça, yaygınlaşmaktadır. Genel anestezi ile epidural anestezi arasındaki en önemli fark, genel anestezide ameliyat boyunca tam olarak bir bilinç kaybı söz konusudur. Epiduralde ise, bilinç tümüyle açıktır. İkincisi, genel anestezi sonrasında operasyona geçilmesi daha kısa bir zaman alırken, epidural anestezi ön hazırlık gerektiren ve uygulandıktan sonra etkisini göstermesi için belli bir süre beklenilmesi gereken bir yöntemdir.

Ameliyat sonrası iz kalıyor mu?

Kesilen yerde en azından bir çizgi halinde iz kalır. Ancak bu iz bikini bölgesinde yapıldığı için estetik bir sorun oluşturmaz.

Last edited: 19 Nisan 2016
    Ahu@ bunu beğendi.
  2. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

sezaryen veya normal doğum ne olursa olsun insan bebeğini kucağına aldımı herşeyi unutuyor ve o anın büyüsüne kaptırıyor kendini. her şeye rağmen.:) Anne :) olmak güzel bir duygu.

3. Ebrar

Ebrar Yeni Üye www.pembeoje.com

Bence genel ben korkarım uyup her şey bitince uyanmak en iyisi ben öyle yaptım.

4. mimazo

mimazo Yeni Üye www.pembeoje.com

İkiside korkunç ben asla anne olamıyacağım galiba.

Last edited: 4 Nisan 2015
  5. April

April Yeni Üye www.pembeoje.com

Paylaştığınız için teşekkürler

6. Bucak009

Bucak009 Yeni Üye www.pembeoje.com

Her kadın anne olmalı bence herşeye rağmen.

7. Zeynep güzel

Zeynep güzel Yeni Üye www.pembeoje.com

Bence uyumak ve uyanmak ben korkarım dayanamam :confused:

8. Nergis

Nergis Yeni Üye www.pembeoje.com

Aslında doğumu izlemek mucizeye tanık olmak gibi bir şey neden olmasın ki.

Sayfayı Paylaş