Su nasıl zayıflatır.

Konusu 'Diyet Yöntemleri' forumundadır ve Açelya tarafından 14 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Açelya

Açelya Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Ben ilk okuyunca suyun mucizesi diye düşündüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Su deyip geçmemek lazım işte suyun bence mucizeleri. :) Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.

Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar.

Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.

Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.

Cildi güzelleştirir, kurumayı ve deri sarkmalarını önler.

Yağların vücutta depolanmasını önler. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları enerjiye çevirip, yakmaktır. Ancak böbrekler yeterli su alamazsa karaciğer iyi çalışmaz ve yağlar bedende depolanır.

Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.İhmal etmemek lazım bol bol su için.

Ahu@ ve cimcimem bunu beğendi.
  2. Victoria

Victoria ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ Yönetici Genel Yönetici www.pembeoje.com

Suyun faydası çok tabiki, zayıflama yönünü hiç bu şekilde düşünmemiştim. faydalı bilgi olmuş

3. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Çok iyi ya yazın bol bol içer kilo veririz.

Ahu@ bunu beğendi.
  4. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Hiç duymamıştım ne güzel hemde faydalı.

Ahu@ bunu beğendi.
  5. cimcimem

cimcimem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Ben yemekten önce bir bardak su içsem yemeği çok yiyemiyorum tabi böyle çok faydalı olmuş teşekkürler.

Ahu@ bunu beğendi.
  6. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Demekki bu yüzden her diyette bol bol su için derler.

7. laleler

laleler Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

insan vücudu sudan meydana gelmiştir ve bu yüzden suyun etkisi yüksektir diye düşünüyorum

8. Hayal

Hayal Yeni Üye www.pembeoje.com

Gün içerisinde nedendir bilmem çok az su tüketirim.

9. Aybüke

Aybüke Yeni Üye www.pembeoje.com

Yaz geldi bol bol su için sağlık kazanın kilo kaybedin bayanlar.

10. Zinnur

Zinnur Yeni Üye www.pembeoje.com

Bol bol için suyu mutlaka zayıflatıyor çevremde bir çok örneği var tanıdığım.

Sayfayı Paylaş