Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Konusu 'Kadın Hastalıkları / Jinekoloji' forumundadır ve Sarısaçlım tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Sarısaçlım

Sarısaçlım Saygın Üye www.pembeoje.com

arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...

2. XezaL

XezaL Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Aynı şeymi bilmiyorum ama benim de rahimde "polip" vardı etbeni gibi küçük bi et parçasıymış, anesteziyle kesilerek alındı yakılmadı, bir ay oldu daha tekrar çıkarmı bilmiyorum inşallah çıkmaz

3. XezaL

canım geçmiş olsun başıma gelmediği için bilmiyorum kusura bakma kendin mi yakıyosun anlamadım

4. Sarısaçlım

sağol canım.bi ilaç var asit şeklinde kulak pamuğuyla siğil üzerine uyguluyosun.o siğilleri yakıyor yani yok ediyor.bazen uyuyup bi daha tekrarlamıyomuş ama bazen de tekrar edebiliyomuş.benim tekrar ediyo malesef.bi de lazerle yakma yöntemi varmış bursaya dönünce onu denemeyi düşünüyorum.benden size tavsiye aşısı var rahim ağzı kanseri için.onu mutlaka vurdurun.26 yaşına kadar diye biliyorum.ben çok pişmanım vurdurmadığım için.

5. XezaL

anladım canım çok geçmiş olsun yeniden bende düşünüyorum rahim ağzı kanseri aşısını vurdurmayı ama nedense hep erteleniyo işte nedir bu kadınların çektikleri.....
    yinede isyan etmeyeyim herşey Allah'tan....

6. Sarısaçlım

kadın olmak çok zor gerçekten.doğum hastalık bitmiyor...sakın ihmal etme bence canım.ben de vurulucam belki faydası olur en azından farklı tür virüse karşı koruyomuş.

Sayfayı Paylaş