Normal doğum hakkında bilmeniz gerekenler.

Konusu 'Doğum ve Sonrası' forumundadır ve Banu tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Küçük bir araştırma yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Bebeğinizin, doğum kanalınız yoluyla dünyaya gelmesine normal doğum denir. Normal vajinal doğumun üç evresi vardır. 1. Sancılarınızın başlamasından serviks (Rahim ağzı) açıklığının tam olmasına kadar süren ilk evre. 2. Bebeğinizin doğuşu ile tamamlanan ikinci evre.

3.plasentanın (Eş) çıkmasıyla tamamlanan üçüncü evre. Üçüncü evrenizden sonra ise, kanama ya da yırtıklarınızın kontrolü yapılarak, epizyotomi veya varsa yırtıklarınızın dikilmesi işlemi yapılır.

Sizin sabrınızı ve dayanıklılığınızı zorlayabilen, vajinal doğumdan çekinmenize yol açan uzun süreli ağrılarınız, doğumunuzun birinci evresinde gerçekleşir ve bir amaca yöneliktir. Bu evrede genellikle düzenli aralıklarla gelen her sancınız, rahminizin kasılmasına, rahim ağzınızın açılmasına ve bebeğinizin aşağı doğru itilmesine neden olur. Başka bir deyişle, gelen her sancınız, bebeğinizi size biraz daha yaklaştırır.

Sema ve Gamzemm bunu beğendi.
  2. Gamzemm

Gamzemm Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Konuyu anlatım şekliniz çok hoşhamile bir bayan bunu okuyunca gözü kapalı girer doğuma.:D

Sema bunu beğendi.
  3. Ceylanım

Ceylanım Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Ahh birde anlatıldığı gibi kolay olsa doğum sancısı çekmek bana doğurmaktan daha zor gelmişti.

Sema bunu beğendi.
  4. Sema

Sema Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

suni sancı doğal sancıdan daha zor suni sancı çekenler bilirler anne olmak hiç kolay değil.

5. Duygu

Duygu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Her şey yolunda giderse en güzeli normal doğum bence:)

6. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Normal doğumun anlatıldığı kadar kolay olduğunu düşünmüyorum.;)

7. Sözver

Sözver Yeni Üye www.pembeoje.com

Anne adaylarının çok işine yarayacak bilgiler olmuş sezaryenle doğumun yaygın olduğu günümüzde anne adaylarını normal doğuma yönlendirmek güzel.

Sayfayı Paylaş