Çörek otu yağı ile sinüzit ten kurtulun.

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve Sema tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Sema

Sema Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Dr. Ömer Coşkun, sinüzit hastalarına çörek otu yağını tavsiye ettiğini belirterek, “Çörek otu sayesinde 1 ayda sinüzitten kurtulabilirsiniz” dedi.

Sinüzitin, sinüslerin iltihaplanması ve şişmesine verilen isim olduğunu hatırlatan Dr. Coşkun, “Üst solunum yolu enfeksiyonları sinüzite yol açar. Etken bakteri ya da virüslerdir, alerji de sinüzite neden olabilir. Burundaki tıkanıklık sonucunda sinüslerin boşalması bozularak içlerinde bakteri kalabilir ve bu bakteriyel sinüzite neden olabilir. Eğer başınız ağrıyorsa, kafada basınç hissi yaşıyorsanız, öne eğilmekle artan yüz ağrınız varsa, burnunuz sürekli tıkanıyorsa ve akıyorsa hemen doktorunuza hekiminize başvurun. Geniz akıntısı gerçekten çok kötü durumdur. Özellikle saçınız ıslakken, yeni banyo yapmışken, rüzgara hava akımı buna kapılırsanız sinüzit azar” dedi.

Dr. Coşkun, sinüzit hastalarına ve bu durumlardan şikayetçi olan vatandaşlara çörek otu yağı tavsiye ettiğini kaydederek, “Çörek otu ölümden gayri her derde devadır Hadis-i Şerifi unutulmamalıdır. Çörek otu yağı hem damlatılabilir hem içten dahilen kullanılabilir. Çörek otu sayesinde 1 ayda sinüzitten kurtulabilirsiniz. Ayrıca bol ılık su için. Çünkü sinüslerde günde yaklaşık 2 litre su döner. O bölgeyi temizlemek için suya ihtiyaç vardır. Her iki buruna birer damla damlatılabilir ayrıca bir çay kaşığı içilebilir. 1 aydan sonra sinüsler rahatlar şikayetler azalmaya başlar ve siz daha rahat nefes almaya, ağrılardan kurtulmaya başladığını görebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

2. Hadise

Hadise Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Çörek otunun faydalı olduğunu biliyordum ama çörek otu sayesinde sinüzitten tamamen kurtula bilineceği hiç aklıma gelmezdi.o_O

3. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Bu faydalı konu annemin ilgisini çekecek teşekkürler.

4. Müzik delisiyim

Müzik delisiyim Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Çörek otu annem çok kullanır ama yağı hakkında hiç bilgi sahibi değildim.:)

5. İlter

İlter Yeni Üye www.pembeoje.com

Çörek oyunun bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum teşekkürler sağlıklı bir paylaşım yapmışsınız sema hanım.:)

6. April

April Yeni Üye www.pembeoje.com

bende de var çörek otunun bu faydasını bilmiyordum sağolun

7. Birsu

Birsu Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben hiç sevmiyorum çörek otu ama yağını denemedim hiç.

8. Perçem

Perçem Yeni Üye www.pembeoje.com

işe yarıyorsa çok sevinirim baş ağrısı çekmek ne demek bilemezsiniz.

9. Zinnur

Zinnur Yeni Üye www.pembeoje.com

Çörek otunun çok faydalı olduğunu biliyorum yağınında zaman zaman alır kullanırım

Last edited: 7 Haziran 2015
    Yelizyeliz bunu beğendi.
  10. Vera

Vera Yeni Üye www.pembeoje.com

Yağını değil ama çörek otunu mutfağımdan hiç eksik etmem

Sayfayı Paylaş