Ameliyat sonrası yüzümde morluk oluşması nedenleri.

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Müzik delisiyim tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Müzik delisiyim

Müzik delisiyim Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Burun estetiği ameliyatı sonrası yüzümde morluk oluşma sebebi ve nedenleri.

Eğer ameliyatta burnu daraltmak için yüz ile birleşim yerinden burun kemiği kesildi ise göz altlarında bir miktar morluk olacaktır.Ama merak etmeyin bu durun 2 -3 günde kendini sınırlıyor ve 1.haftada neredeyse tamamen geçiyor.ameliyatta burun kemiğine dokunulmadığında morluk olmasını beklemiyoruz.

- Morluk olmasının sebebi nedir? Morluklar az olsun diye ne yapabilirim? Morluklar tam olarak ne zaman geçer ?
    Göz altlarında morluk olmasının sebebi ameliyat sırasında doku arasına kan sızmasıdır.Bunu en aza indirmek için anestezi uzmanından düşük tansiyonlu anestezi talep ediyor ve çok ince aletlerle ve zarif olarak çalışıyorum.Yani dokuya saygılı olmak gerekiyor.Ameliyat sonrasında hastalarımdan göz çevresine ilk iki gün buz uygulaması
    yapmalarını istiyorum.Ama daha önce de bahsettiğim gibi bu morluklar kendini 2 -3 gün içerisinde sınırlıyor.

- Burun üstünde alçı olacak mı ? Olacaksa alçının görevi nedir ?
    Evet burun üzerinde plastikten yapılmış özel bir alçı kullanıyorum.Bu alçının görevi burnun yeni şeklini korumasını sağlamak ve oluşacak şişliği azaltmak.

- Burun üstündeki alçıyı ne zaman alıyorsunuz ?
    Burun üztündeki alçıyı 5-7.gün alıyorum ve burun üstünü cilt ödemini azaltmak için ince bantlarla bantlıyorum.

Ahu@ bunu beğendi.
  2. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Kolay değil vücudunuzdaki bir organın şeklini değiştiriyorsunuz morarmalar ve şişlikler mutlaka olacak .

3. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Estetik sonrası alçı takıldığını bilmiyordum ama kısa sürede çıkması iyi.

4. Perçem

Perçem Yeni Üye www.pembeoje.com

Kadınca faydalı konular teşekkürler.

5. Püren

Püren Yeni Üye www.pembeoje.com

Burun ameliyatı öyle konuşulduğu kadar kolay bir ameliyat değilmiş paylaşım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş