Eşimle ortak hesabım olmalımı olmamalımı

Konusu 'Ah Şu Erkekler' forumundadır ve Ecem Su tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Ecem Su

Ecem Su Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben 15 yıllık evliyim çalışan bir bayanım eşimle severek evlendik evlendiğimizde kirada oturuyorduk ortak hesap kullanıyoruz evin masraflarını çıkınca kalan parayı kuruşu kuruşuna ortak hesaba yatırıyoruz bu şekilde yaptığımız birikimle evimizi aldık 5 yıldır kendi evimizdeyiz borcumuz yok ortak hesabımızda bir miktar para vardı eşim benden habersiz bu parayı kullandı bana süpriz yapmak istemiş araba almak isterken dolandırıldı ve şimdi ortak hesabımızda beş kuruşumuz yok süpriz yapmakta istese ortak paramızı benden habersiz kullanması ve dolandırılması beni çok sinirlendirdi ortak hesap kullanmakla hatamı yaptım diye düşünüyorrum benim yaşadığım konuya benzer bir konu yaşayan varmı bilmiyorum eşimle aramız çok kötü ne yapmalıyım.

2. Işıltı

Işıltı Yeni Üye www.pembeoje.com

Konuya iyi tarafından bakmalısın sonuç olarak eşin seni aldatmadı sensiz tatile gitmedi kaç yıllık evlisiniz ikinizinde kullanacağı bir araba almak istemiş hatasız kul almaz yine kazanırsınız para herşey demek değil unutma.

3. Victoria

Victoria ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ Yönetici Genel Yönetici www.pembeoje.com

Eşinizin başına gelenler herkesin başına gelebilir, ortak hesabınızdan para kullanması yanlış tabiki fakat sonuçta sizin için bişeyler yapmaya çalışıyordu. Bu yüzden fazla üzerine gitmeyin ve güvensizlik yaşamayın bence

4. Hasret

Hasret Yeni Üye www.pembeoje.com

eşler arasında ortak hesap olabilir bana göre senin paran benim param düşüncesi çok yanlış.

5. Sultan ırmak

Sultan ırmak Yeni Üye www.pembeoje.com

İnsanın eşiyle ortak hesabı olmazsa başka kiminle olabilirki.:)

6. recaikoz

recaikoz Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Öncelikle geçmiş olsun. Sağlık olsun. Para tekrar bikirir.

Fakat;
    Ortak hesap öyle olmaz. :)
    Ortak hesap bireyler veya hesap ortakları Tarafından bireysel olarak kullanılamaz. Para çekme işinde iki ortağın da imzası gerekir. Sizinki ortak hesap anlamından ziyade evdeki yastık altı yada çekmecedeki para gibi olmuş. Ortak hesap açmanın kurallarına uyulmaz ise Başımıza gelen iş herkesin başına gelebilir. Buradaki amaç izinsiz para sarfiyatını önlemekti bu nedenle ORTAK hesap açtınız ama bağımsız kullanıma izin verdiniz.

Dediğim gibi tekrar başlayın ve ortak imza yetkisi tanımlayın.

--------------------------------------
    Diyorlar ki ; sen delisin..! Hiç bu kadar sevilir mi..? JETTALK

7. Sevdalı

Sevdalı Yeni Üye www.pembeoje.com

Bence yanlış düşünüyorsun.
    Hele ki para mevzusu olunca işlerin her yerde değiştiği gibi, karı kocada da baksananıza değişmiş iş.
    Bence fazla para mevzusuna takılmayın.
    Mutluluk, gelip geçici değil kalıcı olmalı hayatınızda.
    Paradır, gelip geçici olan.. Sırt sırta verdiniz mi her şeyden bir şey çıkartır, en iyi şekilde hayatınızda temel ihtiyaçlarınızı kazanacak kadar olsa bile kazanırsınız.

E evinizde var zaten, daha ne istiyorsunuz. Boşverin, yeniden biriktirir o parayı ve en kısa zamanda daha güzel araba sahibi olursunuz.

8. Gülnihal

Gülnihal Yeni Üye www.pembeoje.com

Para gelir ve gider kalıcı olan saygı ve sevgi bunlar gitmesin gerisi boş.

9. Arzunaz

Arzunaz Yeni Üye www.pembeoje.com

Bu eşlerin birbirlerine olan güveni ile alakalı bir konu ben eşimle asal ortak hesap kullanmam para harcamasını bilmez alınmayacak şeylere değerinden fazla para harcar

Sayfayı Paylaş