Göbek Eriten Diyet Yöntemleri

Konusu 'Diyet Yöntemleri' forumundadır ve Başak tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Başak

Başak Yeni Üye www.pembeoje.com

Her kadının diyet listelerini uygulamasına rağmen neden göbeğim erimiyor diye isyan ettiği mutlaka oluyor az yemek acımasız diyet listeleri ama bunlara rağmen erimeyen göbeğinizi eritmeniz ve bölgesel kilo verebilmeniz için birde bu diyet listesini denemenizi tavsiye ediyorum.

Eğer belirli bir bölgenizden (basen, göbek...) zayıflamak istiyor fakat bunu başaramıyorsanız umutsuzluğa düşmeyin. Böyle bir isteği ancak özel diyetlerle ve egzersiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kalkar Kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah Sporu: Bol ter atmaya gayret edin.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali.

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara (saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi.

Ara (saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar;
    • Kolalı, şekerli içecekler
    • Kızartma
    • Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk - balık derisi, tam yağlı süt)
    • Alkol (özellikle bira)
    • Beyaz un
    • Beyaz şeker
    • Doğum kontrol hapları
    • Aşırı gündüz uykusu
    • Çikolata
    • Yağlı çerezler
    • Cips
    Zayıflatıcı çayı elinizden düşürmeyin

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak.

Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam yemeği mümkün olduğunca erken yenilecek.

Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

2. Yeldem

Yeldem Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben çikolata çok severim ama istisna yapamazmıyız.:D

3. Azra zara

Azra zara Yeni Üye www.pembeoje.com

Foruma bayıldım çok güzel diyet listeleri var teşekkürler.

4. yelda

yelda Yeni Üye www.pembeoje.com

Her kadının derdine dermen bir diyet listesi çok teşekkürler.

5. sahra

sahra Yeni Üye www.pembeoje.com

Kötü örnek olmak istemem ama bende cips çok seviyorum fakat çok yemiyorum.:p:p

6. Ilgın

Ilgın Yeni Üye www.pembeoje.com

Kola ve cipsten vazgeçemiyorum ne yapacağım bilmiyorum biraz kötü bir örneğim ama yememeye gayret gösteriyorum.

Sayfayı Paylaş