Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

Konusu 'Ağız ve Diş Sağlığı' forumundadır ve Zeliha erdinç tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Zeliha erdinç

Zeliha erdinç Yeni Üye www.pembeoje.com

Bir çok yetişkinin şikayetidir ağız kokusu yediğimiz besinlerden veya kendiliğinden oluşan bizi ve çevremizdeki insanları oldukça rahatsız eden ağız kokusuna ekonomik ve bitkisel çözümler.

Maydanoz ağız kokusu ve nefes temizleyici konusunda vücudun ihtiyacı olan klorofil maydanozun içeriğinde bol miktarda bulunmaktadır. Yemek yedikten, sigara içtikten yada kahve vb. içecekler tüketildikten sonra birçok yaprak maydanoz yemek ağız kokunuzu ferah bir hale getirecektir.

Dereotu da tıpkı maydanoz gibi klorofil açısından oldukça zengin bir bitkidir. Dereotu ile yapılan bitkisel çayları ağız kokusu için oldukça faydalı bir yeşil çay olacaktır.

Bu bitkileri genel olarak sıralamak gerekirse; adaçayı, bergamot, karanfil gibi bitkiler ağzı kokunda oldukça faydalı ve etkilidir. Aynı zamanda bu bitkiler sadece ağız kokusunu ferahlatmıyor aynı zamanda birçok hastalığın ve rahatsızlığın oluşumunu engelliyor.

Ağız Kokusuna Sebep Olan Nedenler
    • Süt ve süt ürünleri tüketildiğinde proteinlerin ağızda kalması sonucu meydana gelen bozulmalar
    • Çay ve kahve gibi kafeinler
    • Sigara içmek
    • Baharat ve baharatlı yiyecekler
    • Alkol ve alkol içeren içecekler
    • Şekerlemeler gibi nedenlerde ağız kokusuna sebebiyet verebilmektedir.

2. FairyTale

FairyTale Yeni Üye www.pembeoje.com

Maydanozun ağız kokusuna iyi geldiğini biliyordum ama dereotunun böyle bir etkisi olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

3. Vera

Vera Yeni Üye www.pembeoje.com

Haklısın bende maydanozun ağız kokusuna iyi geldiğini biliyorum birde karanfil iyi gelir ama dere otunu bende ilkkez duydum aklımızda kalsın.

4. Zeliha erdinç

Zeliha erdinç Yeni Üye www.pembeoje.com

Bende sizler için paylaştım kızlar umarım işinize yarar paylaştığım bilgiler.

5. Vera

Vera Yeni Üye www.pembeoje.com

Yaramazmı canım teşekkürler.

6. Meliss

Meliss Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Bu konuyu çok sevdim çok özen gösteririm ağız sağlığına ve kokusuna teşekkürler.

Sayfayı Paylaş