göğüs ve cilt çatlakları için tarif

Konusu 'Göğüs Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve Juliela tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Juliela

Juliela Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Birer tutam susam yağı, balmumu ve zift karıştırarak hafif ateşte ısıtılır ve çatlaklara sürülür.

* 2 adet yumurtanın akı ile 1 tatlı kaşığı şap bi kabın içerisinde iyice karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. elde edilen bu karışım çatlaklara sürülür.

*havuç yağı,kayısı yağı,çörekotu yağı, kantaron yağı, melisa yağı, badem yağı, saf zeytinyağı, keten yağı, kakao yağı ve gliserin yağı çatlayan ve kuruyan bölgelere masaj yaparak sürülür.

GÖĞÜS ÇATLAKLARI İÇİN,

* İkişer tutam boyotu,sığırkuyruğu çiçeği ve yabangül çiçeği bi kaba konularak üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. soğuduktan sonra göğüsler bu suyla yıkanır.

*1 er tutam akpapatya yaprağı, karakafes otu ve akhuş ağacı yemişleri yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra pamuk veya bir parça bez yardımıyla çatlak bölgelere sürülür.

2. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Faydali paylasimlar tesekkurler.

3. Cemile ığdır

Cemile ığdır Yeni Üye www.pembeoje.com

Kilo alıp vermekten utanıyorum yazmaya ama göğüslerim harita gibi oldu ben ne yapmalıyım lütfen yardım.

4. Tomris

Tomris Yeni Üye www.pembeoje.com

Hamileyim doğum sonrası çok işime yarayacak ilgiler teşekkürler.

5. IşılIşıl

IşılIşıl Yeni Üye www.pembeoje.com

Bu karışım denenmişmi acaba ben korkarım ya daha kötü olursa yara yaparsa.

6. Tijen

Tijen Yeni Üye www.pembeoje.com

Eczanede çok güzel kremlerde var ben onları tercih ediyorum ama tabiki tercih sizin.

Sayfayı Paylaş