Saglikli Beslenme Gunlugum

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve Esra Oduncu tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Esra Oduncu

Esra Oduncu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Merhaba kizlar. .
    Uzun suredir kendime uygun bir diyet listesi ariyordum. Sonunda dedim ki kendi kendime vucudum da ne oluyorda beni fazla kilolarla cezalandiriyor. Bende isin ozune inmeye karar verdim ve sindirim sistemi nedir? Vucut neleri sindirir neleri depolar dedim. Sindirim sisteminin gizli kahramanini kesfettim KARACIGER. .
    Evet karaciger salgiladigi enzimlerle yediklerimizin bagirsaklarda dogru emilimini sagliyor. Acaba karciger ne ister, nasil Saglikli calisir diye arastirirken aslinda sorunun benim yediklerimden kaynaklandigi sonucuna vardim.

Evet Ben yillardir ic organlarimin hic istedigi gibi beslenmedigimin farkina vardim. O benden sogan domates brokoli isterken Ben ona dayadim cipsi sekeri cikolatayi.

dedim ki birak diyeti bilmem neyi. Sen vucudun ne istiyosa onu ye o fazla olan yaglari barindirmaz. Saclarin tirnaklarin cildin piril piril olur. Inanirmisiniz selilutu bile yediklerimizle engelleyebilirmisiz. .

Valla bu dengesiz ve sacma sapan beslenmeye bu ciger bu ince bagirsak cok bile dayanmis. .

Ben artik beslenme duzenimi degistirmeye karar verdim. Burdan paylasimima devam edecegim. .

SAGLIK=MUTLULUK+GUZELLIK e daha ne olsun :KK66:

2. Efsun

Efsun Yeni Üye www.pembeoje.com

SAGLIK=MUTLULUK+GUZELLIK kulağa çok hoş geliyor ama yaşaması o kadar kolay değil bu duyguları bir arada.

3. Soneda

Soneda Yeni Üye www.pembeoje.com

Haklısın sağlıksız besinlerle vücudumuza verdiğimiz zararların haddi hesabi yok

Sayfayı Paylaş