Epilasyon Öncesi Öneriler

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve Yağmur tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Yağmur

Yağmur Yeni Üye www.pembeoje.com

Epilasyon uygulama bölgesindeki kıllara son 20 gün öncesine kadar ağda, cımbız, epilatör uygulanmamış olmalıdır.
    Seansa gelmeden 3 gün önce uygulama bölgesine jilet uygulanabilir.(yüz bölgesinde makas kullanılabilir) seans sırasında kılların cilt yüzeyinde 1 mm uzunlukta olması yeterlidir.
    Uygulama bölgesindeki kıllara , sarartma gibi kıl rengini azaltacak işlemler yapılmamış olmalıdır.
    Uygulama bölgesi güneş ve solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır. Uygulama bölgesi cilt rengi , kişinin normal cilt renginden daha bronz-koyu olmamalıdır. Bronzlaşmış ciltlerde, cildin normal rengine dönmesi beklenir.
    Uygulama bölgesine son 15 gün içinde peeling gibi (kimyasal, mekanik) cilt bütünlüğünü bozacak işlemler yapılmamış olmalıdır.
    Seans sırasında uygulama bölgesinde makyaj ürünü bulunmamalıdır.
    Uygulama bölgesine kozmetik amaçla başka lazer uygulaması, botox, dolgu, mezoterapi uygulaması yapılmışsa hekimlerine bilgi verilmelidir.
    Işığa hassasiyeti oluşturan ilaç(Roaccutane,R.acid… vb) kullanılması durumlarında uygulama yapılmaz. Hekime ilaç bilgisi verilmelidir.
    Hamilelik, ağır şeker ve kalp hastalarında, epilepsi hastalarında,12 yaş altında lazer epilasyon uygulaması yapılmaz.

2. Tanyeli

Tanyeli Yeni Üye www.pembeoje.com

Hamilelik, ağır şeker ve kalp hastalarında, epilepsi hastalarında,12 yaş altında lazer epilasyon uygulaması yapılmaz.

Bir arkadaşım hamile olduğunu bilmeden 2 seans yaptırmıştı önemli bir konu teşekkürler.

3. Vildan bal

Vildan bal Yeni Üye www.pembeoje.com

Güzel paylaşım teşekkürler.

4. yurdagül

yurdagül Yeni Üye www.pembeoje.com

cildim çok hassas olmasına rağmen lazer epilasyon yaptırdım ve beklediğimden çok iyi sonuç aldım forumda yaptığınız paylaşımlar için teşekkürler kızlar çok işime yaradı

Sayfayı Paylaş