Evde pet şişede kurusoğandan yeşil soğan yetiştirme tekniği.

Konusu 'Çiçek, Bitki, Bahçe' forumundadır ve Ahu@ tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Sizi bilmem fakat bayılırım Mutfağımda ve mutfağımın balkonunda sebze yetiştirmeye.Resimlerde gördüğünüz yöntemi henüz denemedim yarın ilk işim pet şişede kuru soğanla taze soğan yetiştirme olacak.Zaten oldum olası evde bekleye,bekleye cücüklenen soğanın yeşil kısımlarını yani taze soğana dönmüş halini yemeyi çok severim.Nasıl yapmışlar resimlerin altında size anlatacağım.Plastik şişede,evde sebze yetiştirme teknikleri

Pet şişede balkonda sebze,taze soğan yetiştirme

2,5 Kiloluk cola yada meyve suyu, gazoz pet şişesinin altını ve üstünü kesip aynı soba borusu gibi bir şekle getiriyoruz.Şişeyi saksıdaki verimli bir toprağa 3 -4 santim girecek şekilde sağlamca yerleştiriyoruz.Tabi unutmadan söyleyeyim önce şişede yerleştireceğimiz soğanlar kadar delikler açtıktan sonra şişeyi saksıya yerleştiriyoruz.Şişenin en altında başlayarak tek,tek soğanları yerleştirerek bir yandanda verimli toprağımızı boşluklara iyice dolduruyoruz.Elinizle topğrağı çok bastırmayın hava alsın.En üstünede büyükçe bir kuru soğan yerleştirip toprak suyu güzelce çekicek şekilde suluyoruz.Toprak kurumadan çok su dökmeyiniz.1 haftaya kalmadan altaki resimdeki gibi kendi yetiştirdiğiniz taze soğanlara sahip olacaksınız.Kolay gelsin

Açelya bunu beğendi.
  2. Açelya

Açelya Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Harika kolay ve dekoratif hiç aklıma gelmezdi petşişede soğan yetiştirmek yaz kış canınız ne zaman isterse o zaman yetiştire bilir ve dalından koparıp kullana bilirsiniz ben sevdim.:)

3. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Bayıldım süper çok güzel olmuş.

4. Vera

Vera Yeni Üye www.pembeoje.com

Çok dekoratif olmuş elinize sağlık :)

5. Nüket

Nüket Yeni Üye www.pembeoje.com

Harika bir yöntem ilk kez gördüm ve çok beğendim.

6. Anna

Anna Yeni Üye www.pembeoje.com

Kızlar pet şişede ben yeşil yaprak soğan yetiştiriyorum sepetimde yeşermeye başlamış soğanlarım vardı bende bu konuyu daha önceden görmüştüm çok kolay ve keyifli side yetiştirin bence mutlaka deneyin.

7. Betigün

Betigün Yeni Üye www.pembeoje.com

süper...:)

Sayfayı Paylaş