Limon yağının faydaları.

Konusu 'Kategorisiz' forumundadır ve Hilal gürbüz tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Hilal gürbüz

Hilal gürbüz Yeni Üye www.pembeoje.com

Bol C vitamini deposu olan limonu, sağlığımıza ve güzelliğimize faydaları ile biliriz. Limon yağı, limondan elde edilen aromaterapik bir yağdır. Pek çok faydası vardır. Limon yağının faydaları hakkında sizi bilgilendirmek istedik ;
    Vücudunuzda oluşan şişlikleri ve ödemleri limon yağı ile ovduğunuzda şişlik ve acı ortadan kalkacaktır.

Siğillere sabaha akşam limon yağı ile yapılan masaj siğilleri yok etmektedir.

Selülitli bölgeler, limon yağı ile ovalanırsa bu bölgelerde ki hücre toksinlerini boşaltır ve zamanla daha düzgün bir görünüm sağlar.

Banyo yaparken duş jelinize kattığınız limon yağı, kan dolaşımını arttıracak ve sizi canlandıracaktır.

Dişlerinizde ki lekeleri limon yağı ile ovduğunuzda lekeler kaybolacaktır.

Antiseptik özelliği nedeni ile cildinizde limon yağı sivilcelerin önüne geçer.

Özellikle yağlı ciltlerde yağ oluşumunu azaltır.

Ayaklarda, topuk bölgesinde biriken ölü derinin atılmasını sağlar ve çatlakların hızlı iyileşmesini sağlar.
    Elleri yumuşatır ve ciltte oluşan kahverengi lekeleri azaltır. Tırnakları güçlendirir. Kırılgan tırnakları sertleştirir, sararmaları engeller.

Bir miktar suya 2-3 damla limon yağı damlatılırsa harika bir oda spreyi meydana gelir. Kötü kokular ve sigara dumanının önüne geçersiniz.

Canlı ve parlak saçlar için limon yağı ile saçınıza masaj yapın.

Çeşitli yaralanmalarda ve çiziklerde mikrop kapmamak için limon yağı kullanabilirsiniz.

Tuvaletleri limon yağı ile temizlerseniz bakteri ve mikroplar ölecek ve hijyen sağlanacaktır.

Varislerde, limon yağı ile varisli bölgeyi ovmanız varisin ağrısını alır.

Ağızda çıkan yaralarda ve uçuklarda limon yağı kullanırsanız yara ve uçuk hızla tedavi olacaktır.

Taze sebze ve meyveleri 2-3 damla limon yağında bekletirseniz, mikrop ve bakterilerden arındırırsınız.

Ayrıca salatalara ve hamurlara limon yağı eklerseniz limonun etkisini daha da kuvvetlendirirsiniz.

2. Bensu

Bensu Yeni Üye www.pembeoje.com

Limonun çok faydalı olduğunu biliyorum fakat limon yağı olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

3. Ecrin ecem

Ecrin ecem Yeni Üye www.pembeoje.com

İnanmıyorum limon yağı da varmış ben yeni öğrendim teşekkürler bilgi paylaşımı çok güzel .

4. Deren

Deren Yeni Üye www.pembeoje.com

Canlı ve parlak saçlar için limon yağı ile saçınıza masaj yapın.
    Ben 1 yıldır uyguluyorum faydasını gördüm merak edenlerin bilgisine.;)

5. Aşkın

Aşkın Yeni Üye www.pembeoje.com

Ağızda çıkan yaralarda ve uçuklarda limon yağı kullanırsanız yara ve uçuk hızla tedavi olacaktır.
    Bunu deneyeceğim teşekkürler

6. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Limon yaginin faydalari saymakla bitmiyor ben bugune kadar limon yaginin varligindan haberdar bile degildim ne uzucu.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş