Cildinize özenle bakım yapın.

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve Berin özen tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Berin özen

Berin özen Yeni Üye www.pembeoje.com

HERGÜN:

- Göz ve yüz makyajınızı cildinize uygun bir temizleyici ile siliniz. Özellikle göz makyajınızı çok nazik bir şekilde çıkartınız.

- Yüzünüzü cildinize uygun bir temizleyiciyle yıkayınız.

Yağlı ciltlerde: su bazlı temizleme jelleri ve köpükler

Normal ciltlerde: losyon şeklinde temizleme ürünleri

Kuru ciltlerde: yağ bazlı ürünler

Hassas ciltlerde: hafif ürünler

Karma ciltlerde: su bazlı sütler kullanırız. Eğer cildinizin yeterli temizlenmediğini veya fazla gerildiğini düşünüyorsanız farklı temizleyicileri denemelisiniz.

- Yüz ve boynunuzu tonikleyiniz. Tonik olarak gül suyu kullanabilirisiniz.

- Yüzünüzü ve boynunuzu uygun bir ürünle nemlendiriniz.

- Uygun bir göz çevresi bakım kremi kullanınız. Göz çevresi kremi mutlaka yaşınıza uygun olmalı.

- Cildinizle uyumlu bir gece kremini yüz ve boynunuza aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde hafif bir masajla sürünüz. Artık gece ve gündüz kremlerinde farklı vitaminler ve antioksidanlar kullanılıyor. Bu vitaminlerin bazıları karanlıkta çalışıyor ya da gündüz kremlerinde güneş koruyucu faktörler (SPF) ekleniyor. Bu sebeple gece ve gündüz kremlerinizi zamanında kullanmalısınız.

- Uygun bir bakım serumu kullanabilirsiniz.

- Dışarı çıkmadan 30 dakika kadar önce güneş koruyuculu nemlendirici kullanınız. Güneşin etkili olduğu mevsimlerde ise 30 SPF içeren bir güneş koruyucu mutlaka kullanın. Ayrıca güneşli günlerde (yaz-kış fark etmez) yüzünüze uygun güneş gözlüğü de takmalısınız.

HAFTADA BİR:

- Haftada bir hafif bir peeling yapınız ya da kese yapınız.

- Hafif bir yüz masajı yapınız. Yüz masajı cildin kan dolaşımını hızlandıracak cildi taze ve diri tutacaktır.

İKİ HAFTADA BİR:

- Cildinize uygun bir maske yapınız.

- Cildinizin ihtiyacına göre profesyonel cilt bakımını yaptırınız. Düzenli cilt bakımı yaşlanma etkilerini geciktirecek, sizi olduğunuzdan da daha genç tutacaktır, unutmayınız.

2. Derya zengin

Derya zengin Yeni Üye www.pembeoje.com

Cildine aşık bir kadınım her ay düzenli cilt bakımı yaparım yada bir güzellik merkezine giderim.

3. Şerife şen

Şerife şen Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben kendim düzenli siyah nokta temizliği yapıyorum çok faydası oluyor cildimin nefes aldığını hissediyorum.

4. Perçem

Perçem Yeni Üye www.pembeoje.com

Cilt bakımı ve cilt temizliği çok önemli birde yaşınız 25 olduysa mutlaka cilt bakımı yaptırın.

5. Fatmagül

Fatmagül Yeni Üye www.pembeoje.com

Güzel ve faydalı bir paylaşım teşekkürler.

6. Güneş

Güneş Yeni Üye www.pembeoje.com

Kuru bir cilt yapısına sahibim özen göstermezsem aynaya bakmak istemiyorum sonra.o_O

7. Berin özen

Berin özen Yeni Üye www.pembeoje.com

Cilt bakımına özen gösteren bilinçli bayanları görmek güzel.:)

8. Rana

Rana Yeni Üye www.pembeoje.com

Göz ve yüz makyajınızı cildinize uygun bir temizleyici ile siliniz. Özellikle göz makyajınızı çok nazik bir şekilde çıkartınız.
    Göz sağlığı için bu konuya dikkat etmekte fayda var.

9. Terazi

Terazi Yeni Üye www.pembeoje.com

makyaj sonrası temizlik çok önemli cilt temizliğime ekstra özen gösteririm her zaman.

10. Kerime

Kerime Yeni Üye www.pembeoje.com

kuru cilt yapısı nemli havayı sever artı bakım ister sıkıntılı bir cilt tipidir özenli ve düzenli bakım yapmak gerekir.

Sayfayı Paylaş