Seçtiğimiz kıyafetler ve sağlığımız.

Konusu 'Spor ve Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Züleyha tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Züleyha

Züleyha Yeni Üye www.pembeoje.com

Sağlığın korunabilmesi için dış ortam koşullarına göre giyinilmesi gerekir. Giyecekler hava, mevsim ve sıcaklık şartlarına uygun olmalıdır. Giyeceklerin cildi tahriş etmeyecek, allerji yapmayacak, teri emebilecek özellikteki maddelerden yapılması gerekmektedir. Vücudun kirlenmesine yol açabilecek işlerde önlük, ellerin kirlenmesine yol açabilecek işlerde eldiven giyilmelidir. Ayrıca yapılacak iş sırasında ellerin, vücudun, gözlerin, kulakların, baş ya da ayakların korunmasını gerektiren bir durum ya da tehlike varsa özel koruyucu kıyafetler giyilmelidir. Bu giyecekler tüm iş uygulaması süresince çıkartılmamalıdır.

Sağlığa uygun giysiler vücudu dış ortamın tüm etkilerinden koruyan, mümkün olduğunca teri emebilen, allerji ve kokuya neden olmayan doğal maddelerden yapılan giysilerdir. Ayrıca serbest harekete olanak vermeyen giysiler rahatsızlık vericidir. Tüm giyecekler seçilirken, önce rahatlığın amaçlanması en doğru yaklaşımdır. Bu konu ayakkabılar için özellikle önemlidir.

2. Esma

Esma Yeni Üye www.pembeoje.com

Yeme içme ve spor yapmaya çalıştığımız kadar ne giydiğimiz de çok önemli sağlık için herşeyin en iyisini yapmaya çalışmalıyız gücümüz yettiğince.

3. Edibe

Edibe Yeni Üye www.pembeoje.com

bazen sağlığımızdan çok şıklığımıza dikkat ediyoruz bilmem ne kadar doğru.

4. linet

linet Yeni Üye www.pembeoje.com

özel günler hariç kıyafet alırken sağlığıma daha uygun kıyafetler almaya özen gösteririm.

5. Sevilay

Sevilay Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben daha cok buyuk beden kiyafetler secmek zorunda kaliyorum:confused: saglik kismina gecemedim henuz:rolleyes::D

6. zümrüdü anka

zümrüdü anka Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Ben rahatima duskunum

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş