Çillere kesin çözüm. En derin lekelere bile

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve Çilem tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Çilem

Çilem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Arkadaşlar yıllarca cilt lekelerinden çok çekmiş biri olarak bunlardan uzun yılların vermiş olduğu deneyimlerimle en ucuz nasıl kurtulduğumu burada sizlerle paylaşmak istedim. Sizlere anlatacakların öyle pahalı işlemler değil. gidip binlerce lira harcayıp özel kliniklere para harcamayın. çok ucuza daha etkin ama sabır ve özen gerektiren bi işlem bu. Ben yıllarca cilt lekeleri ile uğraştım. Özellikle omuz ve kısmen kollarımda, alın ve burun bölgelerimde hep cilt lekeleri (çiller) olmuştur. Hatta omuz bölgelerindeki çillerim o kadar uzun zamandır vardı ki çok derinleşmişlerdi. ben şu an 32 yaşındayım. çocukluğumda sadece burun bölgemde vardı. 17 yaşından sonra omuzlarımdada belirmeye başladı. son 6-7 yıldır çok şeyler denedim. o arab kreminden tutun, limon, salatalık, renk açıcı kremler, neler neler. saymakla bitmez. Vardığım sonuç şu. İsterseniz Türkiyenin en gelişmiş kliniğine gidin, cilt lekelerini geçirmedeki temel mantık hep aynı; -Cildi yenilenmeye zorlamak... Burası çok önemli, Buz terapisi, lazer tedavisi, kimyasal peeling vs vs. bunların hepsi aynı mantıkla işlem yapmakta yani cildi yenilenmeye zorlayarak yani üst epidermis tabakayı yok ederek. bu durumda alttan yeni deri çıkarmaya cildi mejbur bırakmak. Yani melanine yapılan bir işlem yok. veya tekrar melanin pigmentleri o lekeleri üretmesin gibi bir işlemde değil. ilk güneşle temasınızda eğer korunmazsanız o lekeler tekrardan çıkacaktır. verdiğiniz binlerce liradan olursunuz. Şimdi eğer mantık üst deriyi yıpratarak alttan yenisini çıkarmak ise bunu acnelyse krem ilede yapabilirim dedim kendi kendime ve Hemen 5 kutu acnelyse aldım tüm kış için. tabi büyük boy bepanthene de aldım yanına. Acnelyse 12 TL, Bepantehe büyük kutu 20 TL civarında. ilk kullanımda, 5 gün sonra ilk katman soyuldu ama lekeler aynen duruyo (omuz ve yüzümde) Araştırmalarıma devam ettim. lekeleri bir konik şeklinde düşünün bu koniğin geniş kısmını yukarıda düşünün. Aynen bu şekilde. koniğin alttaki uç noktasına kadar gideceksiniz yılmadan. acnelyse yi 3 ay aralıksız kullandım. akşam yatmadan 1 saat önce acnelyse sabah kalkında da bepanthene. Bu şekilde 7 ila 10 arasında kayman soydum. tabi alttan deri kendini tazeliyor. taaki lekeler komple bitene kadar. Şimdi acnelyse kullananların çoğu deri soyulunca lekeler aynen durduğu için pes ediyorlar. aslında öyle değil. devam etmelisiniz. ama kışın. ben ekim gibi başladım ve ocak ta bitirdim. taptaze pürüzsün sıfır leke bir cildim oldu. tabi çok disiplinli bi süreç bu. yıllarca derinleşmiş lekeler. Binlerce lira harcamadım. burada önemli olan husus istikrar. lekeli bölgeyi hedef almanız gerekiyor. Acnelyse den korkmayın. çok aşırı sürmeyin. parmaklarınızla masaj yaparak yedirin. İnanın 3 aylık bir kullanımla en derin lekeleri bile gideriyor. tertemiz capcanlı bir deriniz oluyor. Tabi sonra yaz geldi. güneş kremi kullanmayı tabiki ihmal etmedim. C vitamini yüksek gıdalar tükettim her gün. hatta yer yer doğal vitamin takviyeleri kullandım (Cilt için çok gerekli). deniz kenarında güneşlendiğimiz dönem ise çok dikkatli davrandım. öğlen saatlerinde uzun süre güneşe maruz kalmadım. (kısa süreli olanlar etkilemiyor. Uzun süre maruz kaldığınızda ve korumasız iseniz hemen belirmeeye başlıyo o lekeler :) SONUÇ: Artık çillerim yok. ama hayatımda çantamdan hiç eksik etmediğim Garnier'in SPF30 güneş kremi var. ve yazın güneşin en dik olduğu vakitler uzun süre güneş altında olmamaya dikkat ediyorum. Kızımda ise benim çocukluğumdaki gibi lekeler yok. ama yineden korumasız güneşe salmıyorum ve c vitaminini ihmal etmiyorum. cildin güçsüzleşmesi C vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor. birde yatkınsanız çok daha şanssızsınız. Olay bu arkadaşlar. tonlarca para harcamayın. O leke tedavisi yapan kliniklerin hepsi yalancı. Adam pişkin pişkin bana gülmüştü. kremlerle hiçbiryere varmazsın diye. yani bana her yıl 3000 TL vereceksin. Artı cilt aniden soyulduğu için lekelenmeye daha müsait hale geliyo. ama bu yöntemle kademe kademe. sabır istiyo yani.
    İşin temeli şu 3 şey;
    1- Vitamin tüketimini ihmal etmeyin. özellikle C. diğer vitaminlerde önemli. ve protein tületimi. düzenli haşlanmış yumurta tüketimide cildi güçlendiriyo ve lekelere karşı dirençli yapıyo. Ama önce lekeleri yokmeniz gerek, sonrasında lekelere müsaade etmemek.
    2- Öğle saatlerinde güneş kremi ile bile uzun süre güneşe maruz kalmayın.
    3- SPF3o bir güneş kreminizi çantanızdan hiç eksik etmeyin...
    4-İyi bir nemlendirici kreminiz hep olsun.
    Sevgiler....

2. Rabia

Rabia Yeni Üye www.pembeoje.com

Teşekkürler ama ben çillerimle gayet mutluyum.:p

3. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

hiç inanasım gelmiyor çillerin geçeceğine

4. Hera

Hera Yeni Üye www.pembeoje.com

çillerimi seviyorum çillerimden kurtulmayı hiç düşünmedim.

Sayfayı Paylaş