Günde 15 dakikacıktan ne olur?

Konusu 'Spor ve Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Bernadiyorki tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Bernadiyorki

Bernadiyorki Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Ben de onu göreceğim

Kendimi kandırmaktan vazgeçtiğim bir noktaya geldim, gerçekle yüzleşeyim. Ben spor salonuna gitmeyi hiç sevmiyorum. 1 saat süren uzun spor seanslarını, arkasında kan ter içinde mosmor kaldığım ağır koşuları, ertesi gün yerimden kımıldayamadığım çalışmaları sevmiyorum. Ama hareketsiz de olmuyor, kendimi tembel, ağır, hımbıl hissediyorum, vücudum hamlaşıyor, hem de sağlığa çok zararlı. Ben de o yüzden kendi kendimi denemeye ve "günde 15 dakikadan ne olurmuş" sorusuna cevap aramaya karar verdim. herkesin metabolizması ve vücudu farklı tabi ama ben kendimde 15 dakikalık bir egzersizi devamlı hale getirme ışığınıgörürken, haftanın dört günü spor salonuna gitme ihtimalimi hiç mi hiç göremiyorum.

yapmayı düşündüklerim 1,5 kg ağırlıklarla kol egzersizleri, planking, bacak egzersizleri, squat, bisiklet (eski moda sırt üstü çevrilenden, malesef evde bisikletim yok) ve esneme hareketleri. Bunu kas yapmak, bir anda incelmek, şuramı ya da buramı küçültmek için yapmıyorum ama sonucunda biraz incelme görmeyi de umuyorum tabi. bakalım ne fark olacak.

saçmalama işe yaramaz mı diyorsunuz, yoksa az egzersiz hiç egzersizden iyidir mi?

2. Düşümm

Düşümm Yeni Üye www.pembeoje.com

Her gün ve düzenli yapılırsa 15 dk da ne mucizeler olur yaşamak ve görmek lazım sade 15 dk

3. Öztiner

Öztiner Yeni Üye www.pembeoje.com

Vakit ve zaman açısından küçük bir adım ama sağlık açısından büyük bir adım olur çokta güzel olur.

4. Tuana

Tuana Yeni Üye www.pembeoje.com

Kısaca anladığım günde 15 dakikanızı sağlığınıza ayırın güzel bir düşünce.:)

5. Nağme

Nağme Yeni Üye www.pembeoje.com

Her cumartesi sabah bir saat koşarım bende bağımlılık yaptı koşmak.:D

6. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Az zamanda sağlık için çok önemli bir adım olur.

7. Zalal

Zalal Yeni Üye www.pembeoje.com

Benim için spor koşmak koşmak ve koşmak demektir kısaca.;);)

Sayfayı Paylaş