sezeryan mı normal doğum mı?Niçin?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve anyuta tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. anyuta

anyuta Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

arkadaşlar,komşularımın yarısından fazla ve bazı arkadaşlarım hamile kalmadan önce illa sezeryan olacağım diyorlar.Böyle kararlar beni çok şaşırtıyor.Niye?Bir sağlık sorunun yoksa,başka bir sebe yok sa niye kendileri doğurmak istemezler?Sırf acımasın diye mi yoksa?Hiç anlamıyorum.
    benim 2doğumum oldu ikisi normal doğumdur.Böylece bebekleriyle daha da yakın oluyorsun,onlara dünyaya gelmesine doktor değil, SENyardımcı oluyorsun.Manevi,fiziki,ruhi bağlılıkta oluyorsun o anlarda
    Kiminiz normal kiminiz sezeryan doğum yaptı veya yapmak ister ve niçin?

2. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

İlk bebeği normal ikinci bebeği sezeryan la doğum yapan yakınlarım var ve sezeryan la doğumu tavsiye eden yok hepsi anlaşmış gibi normal doğum yapmalı her kadın sağlığı izin veriyorsa dediler.

3. anyuta

anyuta Profesyonel Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

benim tanıdıklarım çok böyle doktorun tavsiyesiyle ya da kendi isteğiyle sezeryanla doğum yapanlar.Ki normal doğumu da yapabilirlerdi

4. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Sezeryanla doğum çok yaygın günümüzde normal doğum korkusu çeken herkez sezeyana yöneliyor tartışılması gereken bir konu diye düşünüyorum.

5. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Sezeryanla doğum çok yaygın günümüzde normal doğum korkusu çeken herkez sezeyana yöneliyor tartışılması gereken bir konu diye düşünüyorum.

6. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Annem hep kızar şimdiki gençler canlarının kıymatini hiç bilmiyorlar kolayı normal doğumken kolay zannedip nedensiz yere kendilerini sezeryan la kestiriyorlar sonra bir hafta on günde ayağa anca kalkıyorlar.der :) anneciğim:)

7. İpek

İpek Yeni Üye www.pembeoje.com

sizce normal doğum ürkütücü değilmi benim için öyle ben asla normal doğum yapamam birde sezaryen varken.

8. Vesile

Vesile Tecrübeli Üye Forum Yazarı www.pembeoje.com

Ben aslında sezeryan doğuma karşıyım, normal doğumun zorlukları ve acısı var ama normal doğumdaki duyguları ve o hisleri bir anneye asla sağlayamaz. Doğum sırasında anne ve bebek ilişkisini, bağlarını hiç bir sezaryen normal doğumun yerini alamaz.

Sayfayı Paylaş